NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Więcej tanich lokali na Brooklynie

Więcej tanich lokali na Brooklynie

05.03.2014, godz. 03:00
Brooklyn
foto:

Który z nowojorczyków nie marzy o mieszkaniu w atrakcyjnym miejscu za przystępną cenę! W kompleksie mieszkaniowym, jaki ma powstać na brooklyńskim nabrzeżu, na opuszczonym terenie fabryki cukru – Domino Sugar Factory – będzie więcej apartamentów w ramach affordable housing niż początkowo zakładano.

Jak wynika z informacji przesłanej nam z City Hall, po długich negocjacjach członków City Planning Commission z deweloperem, czyli Two Trees Management – powierzchnia przeznaczona na tanie mieszkania zostanie powiększona o 110 tysięcy stóp kwadratowych. Tym samym średnio zamożni nowojorczycy będą mieli tam do dyspozycji 700 apartamentów. Lokale w ramach affordable housing będą stanowić w całym kompleksie blisko jedną trzecią wszystkich mieszkań, bo ma ich być w sumie 2200.

Inną dobrą wiadomością jest to, że wynegocjowane porozumienie gwarantuje, iż „status” mieszkań jako tanich nigdy się nie zmieni. Teraz projekt będzie głosowany w City Planning Commission, ale – jak zapewnia burmistrz Bill de Blasio – to już tylko formalność. Budowa pierwszego z apartamentowców na terenie Sugar Factory ma się rozpocząć w grudniu tego roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: