NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wiec, ale nie tylko... Przede wszystkim odezwa do polityków! Nowojorczycy chcą reformy imigracyjnej

Wiec, ale nie tylko... Przede wszystkim odezwa do polityków! Nowojorczycy chcą reformy imigracyjnej

29.06.2014, godz. 19:31
imigracja, imigranci, reforma imigracyjna
imigracja, imigranci, reforma imigracyjna foto:

Nowojorski senator Charles E. Schumer, kardynał archidiecezji nowojorskiej Timothy Dolan, przedstawiciele związków zawodowych oraz organizacji walczących o prawa imigrantów nie poddają się w walce o reformę. Podczas zorganizowanego w Battery Park wiecu wezwali w kongresmenów, by nie tylko powrócili do rozmów ale przede wszystkim – słuchając głosu większości Amerykanów – przyjęli kompleksową reformę prawa imigracyjnego do końca lipca.

W sobotę minął dokładnie rok, kiedy Senat przyjął dwupartyjną ustawę imigracyjną, stworzoną przez tzw. „Gang of Eight”. Jednym z ośmiu senatorów - współautorów ustawy był nowojorski polityk Charles E. Schumer, który pojawił się na wiecu zorganizowanym na Dolnym Manhattanie.
Miejsce nie było przypadkowe. W tle widać było Ellis Island oraz Lady Liberty – symbole dobitnie świadczące o tym, że nie tylko Nowy Jork, ale cała Ameryka to kraj zbudowany przez imigrantów...
Polityk wspierany przez kardynała Dolana oraz innych działaczy pro-imigracyjnych zapowiedział, że pisemny apel podpisany przez setki osób trafi na ręce przewodniczącego Izby Reprezentantów, gdzie utknęła ustawa, a kongresmani kłócąc się ignorują dobro Ameryki i jej mieszkańców.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: