NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Widmo strajku school busów zażegnane Dzieci dojadą spokojnie do szkoły

Widmo strajku school busów zażegnane Dzieci dojadą spokojnie do szkoły

02.11.2016, godz. 00:00
School Bus
foto:

Udało się! Rodzice nie muszą się już niepokoić jak ich dzieci dojadą do szkoły. Kierowcy school busów odstąpili od strajku. Reprezentujący ich związkowcy i przedstawiciele firm przewozowych osiągnęli porozumienie.

Jak informowaliśmy, związkowcy z Teamsters Local 553 zasiedli w poniedziałek ponownie do negocjacji, które w zeszłym tygodniu zakończyły się niepowodzeniem. Po drugiej stronie stołu zasiedli przedstawiciele  Jofaz Transportation i Y&M. – Rozmowy nie były łatwe. Ale udało się dostaliśmy gwarancję tego o co walczyliśmy co oznacza dla nas nie tylko gwarancje zatrudnienia ale lepsze życie dla nas i naszych rodzin. Dzięki wywalczonym warunkom będziemy mogli dalej dobrze wykonywać swoją pracę dowożąc dzieci do szkoły – poinformował w poniedziałek po dziesiątej w nocy Demos Demopoulos, sekretarz związkowców.
Strajk wisiał na włosku. Po wcześniejszych,nieudanych rozmowach blisko 90 procent związkowców zagłosowała za odejściem z pracy. Gdyby nie nocne poniedziałkowe udane rozmowy,  850 kierowców nie wyjechałoby w środę do pracy a rodzice blisko 15 tysięcy dzieci musieliby zastanawiać się jak dowieźć dzieci do szkoły.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: