NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wiatr porwał autobus

Wiatr porwał autobus

30.07.2013, godz. 02:00
burza
foto:

Kolejny raz natura pokazała swoje dzikie, brutalne oblicze. Szalejąca wichura w Dolan Springs w Arizonie porwała ciężki autobus pełen ludzi i rzuciła nim jak lekką zabawką. To cud, że nikt nie zginął.

Jak podaje Fox News, autokar przewoził 33 turystów, którzy wracali z Grand Canyon. W pewnej chwili zerwał się wiatr, któremu towarzyszyły silne opady deszczu. Na drodze powstał rwący potok.

- Siła wiatru przewróciła autobus wraz z pasażerami. Pojazd został zepchnięty z drogi i zatrzymał się na poboczu - powiedział Patrick Moore, szef straży pożarnej w północnej Arizonie. - Przerażeni turyści zaczęli strasznie krzyczeć. Nie wiedzieli, co robić, jak wydostać się z autokaru, który leżał przewrócony na ziemi - dodał Moore. - Ludzie w panice wychodzili z pojazdu przez otwarte luki w dachu autokaru.

Ranni pasażerowie zostali przetransportowani do pobliskiego szpitala. Po wrak autobusu przyjechały służby drogowe. National Weather Service wydało ostrzeżenie dla kierowców w związku z nasilającymi się opadami deszczu. - Kierowca autobusu ze względu na niebezpieczeństwo i nasze ostrzeżenia nie powinien jechać tamtą trasą - powiedział Chris Stumpf z National Weather Service w Las Vegas. - To była naprawdę silna ulewa. A z naturą nie ma żartów, człowiek nie jest w stanie jej przechytrzyć - dodał Stumpf.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: