NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wiadomości z metropolii

Wiadomości z metropolii

14.03.2015, godz. 16:26
NYPD
foto:

Wiadomości z metropolii.

Brooklyn, NY. Mają winną pobicia w McDonalds

Szesnastoletnia dziewczyna została aresztowana w związku z brutalnym pobiciem jakie miało miejsce w McDonaldsie na Brooklynie. Śledczy ustalili, że zatrzymana nastolatka chodzi do tej samej szkoły, co skatowana 15-latka i między dziewczynami nie jeden raz dochodziło do kłótni. Policja szuka kolejnych podejrzanych, które nie tylko okrutnie pobiły 15-latkę, ale również wszystko nagrały i umieściły w Internecie.

Manhattan, NY. Potrzeba więcej policjantów

Szef NYPD, Bill Bratton zjawił się w City Hall „po prośbie”... Zaapelował do radnych, aby stworzyli możliwość zrekrutowania dodatkowych policjantów. Jak powiedział, po podsumowaniu rocznej działalności nowojorski departament policji potrzebuje co najmniej 350 dodatkowych funkcjonariuszy. Jest to konieczne, aby zapewnić porządek i bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom metropoli.

Nowy Jork, NY. Skandaliczny stan schronisk

Być może to jest przyczyna dlaczego bezdomni wolą pomieszkiwać na ulicach metropolii niż w schroniskach… Inspekcje miejskiego Departamentu Śledczego (Department of Investigation) pokazały, że stan wielu przytułków jest skandaliczny. Zarówno pod względem sanitarnym, jak i jakości usług oraz opieki. W sumie w 25 schroniskach stwierdzono aż 600 rażących naruszeń.

 

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: