NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wiadomości polonijne - przegląd wydarzeń

Wiadomości polonijne - przegląd wydarzeń

13.01.2015, godz. 17:58
„Małe prace” na Greenpoincie
foto:

Zapowiedzi wydarzeń polonijnych - co czeka Polonię w Nowym Jorku i New Jersey w najbliższych dniach. Zapraszenia na imprezy.

Manhattan - Polski film dokumentalny w NYC

Już od 16 stycznia przez tydzień w kinie Quad na Manhattanie będzie można zobaczyć polski film dokumentalny „Touch of an Angel” w reżyserii Tomasza Pawłowskiego. „Dotknięcie Anioła” to poetycka opowieść Henryka Schoenkera pochodzącego z Oświęcimia. Wstrząsające świadectwo cudem ocalałego wówczas małego chłopca. Film jest koprodukcją polsko-niemiecką.

Clark, NJ - Wykład Krzysztofa Szwagrzyka
Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce oraz Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ
zapraszają na spotkanie z profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem. Gość wygłosi wykład pt. „Polska szuka bohaterów. Poszukiwania Żołnierzy Niezłomnych i ofiar komunizmu w Polsce”. Wykład odbędzie się 25 stycznia 2015 r. o godz. 15 w siedzibie Polskiej Fundacji Kulturalnej - 177 Broadway, Clark NJ.


Brooklyn - „Małe prace” na Greenpoincie
Jeszcze do 16 lutego 2015 r. trać będzie wystawa grafik pt. „Tiny works - large scale”. Podczas wystawy podziwiać można prace niewielkich rozmiarów, ale o różnorodnej tematyce i wykonane w różnych technikach. Wystawa „Tiny works - large scale” jest 98. pokazem sztuki w kawiarni Starbucks na Greenpoincie, których organizatorem jest Janusz Skowron.
Queens - Zimowe impresje”

Portal DobraPolskaSzkola.com zaprasza na „Zimowe impresje” – zajęcia arts & crafts dla najmłodszych z Edytą Maselbas z Fundacji Noble Planners. Kreatywne zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku od czterech lat odbędą się w najbliższy czwartek, 15 stycznia o godz. 18. Zajęcia odbywać się będą w bibliotece publicznej na Ridgewood, NY (20-12 Madison Street, Ridgewood, NY 11385). Zajęcia są bezpłatne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: