NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wiadomo już kto zginął w wypadku Metro-North w Valhalla w Westchester. Zmiażdżona w aucie zostawiła trójkę dzieci

Wiadomo już kto zginął w wypadku Metro-North w Valhalla w Westchester. Zmiażdżona w aucie zostawiła trójkę dzieci

06.02.2015, godz. 00:00
Metro-North
foto:

To koszmar! Za kierownicą samochodu SUV, który został zmiażdżony na torach kolejowych Metro-North, siedziała Ellen Brody (49 l.) matka trójki dzieci. Jak podaje „Daily News” według świadków zdarzenia kobieta zginęła natychmiast w płomieniach ognia, gdy w jej samochód uderzył pociąg.

O jej losie zdecydowała jedna fatalna pomyłka, gdy zatrzymała się na torach Metro-North. Chwilę potem utknęła między szlabanami. Nie miała szans z rozpędzonym składem…

- To było jak koszmar w zwolnionym tempie – mówi dziennikarzom Virginia Shasha, która razem z córkami ofiary czekała na powrót Ellen Brody do domu z pracy. Brody pracowała w Chappaqua, ICD Contemporary Jewelry. Niestety, do domu nigdy nie dojechała.

– Gdy dotarła do nas ta tragiczna wiadomość dziewczyny po prostu upadły na podłogę, a ja starałam się je pocieszyć – dodaje Virginia Shasha. - Ona nie była lekkomyślna. Była bardzo zrównoważona. Była inteligentną kobietą. Najwyraźniej przestraszyła się nadjeżdżającego pociągu i wpadła w panikę – dodaje Michael Roney, znajomy rodziny.

Jak potwierdzają służby ratunkowe ustalono ostatecznie liczbę ofiar śmiertelnych. Ratownicy zidentyfikowali oprócz Ellen Brody pięć kolejnych ciał. Śmierć w tragicznym wypadku ponieśli: Eric Vandercar (53 l.), Walter Liedtke (69 l.), Robert Dirks (36 l.), Joseph Nadol (42 l.), Aditya Tomar (41 l.).

W wypadku rannych zostało 15 osób, jedna z nich w stanie krytycznym wciąż walczy o życie w Westchester Medical Center. Sprawę tragicznego w skutkach wypadu bada obecnie National Transportation Safety Board.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: