NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wernisaż Fotografii Marcina Ryczka na Manhattanie. Polak błyszczy w jednej z najważniejszych galerii metropolii

Wernisaż Fotografii Marcina Ryczka na Manhattanie. Polak błyszczy w jednej z najważniejszych galerii metropolii

30.08.2014, godz. 00:00
Marcin Ryczek
foto:

W prestiżowej Agora Gallery przy 530 West 25th Street na Manhattanie odbył się wernisaż prac znanego krakowskiego fotografa Marcina Ryczka, laureata międzynarodowego konkursu „Chelsea International Fine Art Competition”.

Minimalistyczne w formie i doskonale skomponowane – to główna cecha zdjęć artysty. Fotograf zdobył międzynarodowy rozgłos w 2013 roku dzięki zdjęciu przedstawiającemu kobietę karmiącą łabędzie i kaczki. Kadr wykonany z mostu Grunwaldzkiego w Krakowie, w krótkim czasie stał się przebojem Internetu trafiając do niezliczonej ilości portali na całym świecie. Zdjęcie publikowane było również w prasie, m. in. w The Guardian, Der Spiegel, Yedioth Ahronoth, La Republica, Politiken, 20 Minuten, czy też The Daily Telegraph.

Na wystawie w Agora Gallery Marcin Ryczek prezentuje swoje prace wraz z kilkunastoma innymi twórcami. W czwartkowy wieczór ekspozycja Polaka cieszyła się dużym zainteresowaniem gości, wśród których można było dostrzec również wielu Polaków.

- Cieszę się, że po raz pierwszy mam okazję pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku, szczególnie w tak niezwykłym miejscu - powiedział Super Ekspresowi fotograf. - To również doskonała okazja, aby spotkać się z ludźmi i zobaczyć jak odbierają moje zdjęcia. Niesamowite jest to, że wiele osób zna już moje prace ze wcześniejszych publikacji, głównie internetowych. To dla mnie olbrzymia satysfakcja. Ogólnie w Nowym Jorku jest duże zainteresowanie moimi zdjęciami, tak więc wierzę, że nie jestem tutaj ostatni raz – dodał artysta.

Agora Gallery została uznana przez CBS jako jedną z 6 najważniejszych galerii sztuki współczesnej w Nowym Jorku. Prace Marcina Ryczka będzie można obejrzeć tam do 11 września.tekst i zdjęcie Marcin ŻurawiczNa zdjęciu: Marcin Ryczek na tle swoich zdjęć podczas wernisażu w Agora Gallery na Manhattanie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: