NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wegetariańskie obiady w szkole

Wegetariańskie obiady w szkole

02.05.2013, godz. 02:00
Wegetarianizm u dzieci
foto:

Publiczna szkoła PS 244 we Flushing postawiła na zdrowe żywienie swoich uczniów. Jako jedna z pierwszych wprowadziła całościowe wegetariańskie menu. Jak podaje NBC News, uczniowie będą jedli pożywne dania składające się głównie z warzyw, roślin strączkowych, ryb, kasz i makaronów.

- Jestem dumny z pracowników szkoły i uczniów, którzy są prekursorami we wprowadzaniu wegetariańskiego żywienia - mówi Dennis Walcott, szef miejskiego wydziału oświaty, który we wtorek odwiedził szkołę w porze lunchu.

PS 244 została otwarta w 2008 r. W placówce uczy się obecnie 400 uczniów. W szkole wegetariańskie jedzenie wprowadzano od jakiegoś czasu. Na początku oferowano dzieciom bezmięsne posiłki tylko trzy razy w tygodniu.

- Gdy zauważyliśmy, że wzrasta popyt na wegetariańskie jedzenie i uczniowie sami upominają się o nie, postanowiliśmy serwować bezmięsne dania cztery razy w tygodniu. A teraz zdecydowaliśmy się na to, żeby w naszej szkole podawać tylko takie posiłki - mówi Robert Groff, dyrektor szkoły.

Badania wykazały, że wegetarianie spożywają mniej tłuszczów nasyconych i cholesterolu. W rezultacie są mniej narażeni na otyłość, choroby serca, wysokie ciśnienie, cukrzycę i niektóre rodzaje raka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: