NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Według ustaleń śledczych Gliniewicz planował morderstwo lokalnej polityk, która wykryła jego machlojki

Według ustaleń śledczych Gliniewicz planował morderstwo lokalnej polityk, która wykryła jego machlojki

07.11.2015, godz. 02:00
pistolet
foto:

Aż strach pomyśleć jakie jeszcze brudne sekrety z przeszłości porucznika Gliniewicza wyjdą na jaw… Niedawno okazało się, że nie został zamordowany, tylko popełnił samobójstwo i przez lata kradł pieniądze ze swojego departamentu i był oskarżony przez koleżankę z pracy o molestowanie seksualne. Teraz kolejna sensacja. Charles Joseph Gliniewicz oprócz tego, że był złodziejem i zboczeńcem, to jeszcze planował morderstwo.

– Podczas śledztwa, które ciągle trwa i zapewne szybko się nie skończy z uwagi na charakter sprawy, wyszło na jak że porucznik Gliniewicz planował usunąć lokalną polityk Anne Marrin pracującą w administracji Fox Lake Village, która dopatrzyła się podejrzanych interesów Gliniewicza – mówił na konferencji prasowej Christopher Covelli, detektyw z biura szeryfa Lake County.
– W kwietniu tego roku kontaktował się z pewną osobą, której personaliów na razie nie podajemy z uwagi na dobro dalszego śledztwa. Prosił, aby umożliwiła mu kontakt z członkiem grupy przestępczej, który z kolei mógłby usunąć niewygodnego świadka – dodał detektyw.
Kiedy zlecenie morderstwa nie powiodło się, Gliniewicz próbował oczernić Anne Marrin i podkładał jej różne „brudy”, które mogłyby sugerować, że to ona była zaangażowana w kradzież pieniędzy, które on sam sobie przez lata przywłaszczał i wydawał na różne przyjemności.
Śmierć porucznika Gliniewicza, który początkowo był żegnany jak bohater, bo każdy wierzył, że został zamordowany przez bandziorów, okazała się sprytnie zaplanowanym i wyreżyserowanym samobójstwem. A dokonał je – jak wskazują ujawniane co dzień nowe detale z jego mrocznej przeszłości – bo już nie wiedział, jak ukrywać swoją przestępczą działalność.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: