NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Według specjalistów, tragedię spowodowała awaria hamulców. Ból po katastrofie

Według specjalistów, tragedię spowodowała awaria hamulców. Ból po katastrofie

02.12.2013, godz. 19:33
Katastrofa Metro North
Wypadek kolejowy na Bronksie w Nowym Jorku foto:

Skutki niedzielnej katastrofy pociągu Metro-North na Bronksie, w której – jak informowaliśmy już kilka godzin po tragedii – zginęły cztery osoby, a 63 zostały ranne, w poniedziałek odczuli ci, którzy feralną trasą dojeżdżają do pracy.

Podróżni w okolicach Poughkeepsie i Yonkers musieli uzbroić się w cierpliwość i dużo więcej czasu przeznaczyć na dotarcie do centrum Nowego Jorku. MTA podstawiło autobusy zastępcze, które dowoziły pasażerów do najbliższej stacji, gdzie zatrzymywało się Metro-North. Obecnie badane są przyczyny śmiertelnej katastrofy. Inżynier Bill Rockefeller twierdzi, że w pociągu nie zadziałały hamulce użyte przed wejściem składu w zakręt...

MTA podało personalia osób, które straciły życie w katastrofie. Ofiarami są: Jim Lovell (58 l.) z Cold Spring, NY; James Ferrari (59 l.) z Montrose, NY; Donna Smith (54 l.) z Newburgh, NY, i Ahn Kisook (35 l.) z Queensu.

Każdego dnia z Metro North korzysta około 26 tys. osób. Nie było to pierwsze w 2013 roku wykolejenie się pociągu na tej linii. W lipcu wypadł z torów skład towarowy. Szczęśliwie wtedy nikomu nic się nie stało.

Opol

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: