NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Według FBI terroryści szykują się do ataku w Nowym Jorku, Teksasie i Virginii. Al-Kaida uderzy w Amerykę przed wyborami?

Według FBI terroryści szykują się do ataku w Nowym Jorku, Teksasie i Virginii. Al-Kaida uderzy w Amerykę przed wyborami?

05.11.2016, godz. 00:00
Pieczęc FBI
Pieczęc FBI foto: Wikipedia

Rozlew krwi, by nie dopuścić do wyborów? Agenci FBI  prowadzą intensywne dochodzenie w sprawie „wiarygodnych doniesień”, że wroga Stanom Zjednoczonym Al-Kaida planuje atak terrorystyczny.  Według federalnych śledczych zamach miałby zostać przeprowadzony w przeddzień wyborów.

Z przyczyn oczywistych agenci federalni nie zdradzają szczegółów, by nie uprzedzać wroga o swoich krokach, niemniej sprawa jest traktowana bardzo poważnie. Na „trop” zamachu trafili specjalni agenci śledzący działalność i komunikację internetową siatek terrorystycznych.  Tak wynika z informacji podanych przez  CBS News, która powołuje się na dobrze poinformowane źródła z FBI. Ze zdobytych informacji wynika, że zamachy miałyby być przeprowadzone w poniedziałek 7 listopada, w trzech stanach: Virginii, Teksasie i Nowym Jorku. Sama administracja nie potwierdziła doniesień, ale też i nie zaprzeczyła. W komentarzu podkreślono jedynie, że Stany są zawsze czujne i w gotowości na ewentualny atak. Burmistrz Bill de Blasio i NYPD potwierdzili, że traktują sprawę poważnie i wysłali na ulice wzmaożone, uzbrojone patrole.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: