NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ważny termin – 15 kwietnia! Ostatnia prosta dla podatników

Ważny termin – 15 kwietnia! Ostatnia prosta dla podatników

08.04.2014, godz. 00:00
income, podatki, rozliczenia podatkowe, NYC,
foto:

15 kwietnia, czyli w przyszły wtorek mija termin, do którego musimy wysłać rozliczenie do urzędu podatkowego (IRS). Jeśli ktoś nie zdąży się rozliczyć, może wystąpić do IRS z prośbą o przedłużenie terminu o sześć miesięcy.

– IRS najdotkliwiej karze tych, którzy nie złożą na czas rozliczenia, dlatego tak ważne jest, by zmieścić się w wyznaczonym przez urząd terminie. Jeśli nie zdążymy zapłacić naliczonego podatku, najwyżej naliczą nam odsetki, ale jeżeli nie złożymy odpowiednich dokumentów, to urząd podatkowy uderzy nas mocno po kieszeni – tłumaczy Emilia Sroczyńska, registered tax return preparer i właścicielka Emilia's Agency na Greenpoincie.

Okazuje się, że wielu rodaków nie czeka do ostatniej chwili: – Ponieważ mam syna, który studiuje i każdego roku ubiega się o dofinansowanie federalne Free Application for Federal Student Aid (FAFSA), moja rodzina musiała rozliczyć podatki już w marcu – opowiada nam Elżbieta z Ridgewood.
Podobnie szybko z podatkami chcą mieć spokój ci, którzy liczą na spore zwroty. Przeciwnie natomiast osoby zobowiązane do dopłat – wiele z nich zwleka niemal do końca.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: