NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Waszyngton, DC. Kennedy ambasadorem w Japonii

Waszyngton, DC. Kennedy ambasadorem w Japonii

14.07.2013, godz. 17:27
Caroline Kennedy
foto:

Caroline Kennedy (55 l.) będzie wysłannikiem adminstracji USA w Tokio. Taką informację podała japońska agencja Kyodo. Biały Dom nominację córki byłego prezydenta ogłosić ma tej jesieni.

Jak podaje „Washington Post” Caroline Kennedy bedzie pierwszą kobietą na czele ambasady USA w Tokio. Urodzona w Nowym Jorku, z zawodu adwokat, zamężna, matka trojga dzieci, będzie musiała m.in. uczestniczyć w rozwiązaniu takiej kwestii, jak przeniesie amerykańskich oddziałów wojskowych stacjonujących od II wojny światowej na archipelagu japońskim.

Do tej pory trzymała się z dala od polityki i koncentrowała się na kierowaniu działalnością fundacji kulturalnej Johna F. Kennedy'ego, w latach 2008 i 2012 czynnie uczestniczyła w kampanii wyborczej prezydenta Baracka Obamy (51 l.). W Japonii była dotąd jeden raz. Spędziła tam w 1986 roku miesiąc miodowy ze swym mężem, artystą-plastykiem i pisarzem, którego rodzina pochodzi z Ukrainy, Edwinem Schlossbergiem.

Jeśli Caroline Kennedy otrzyma nominację, zastąpi obecnego ambasadora (od 2009 r.) Johna Roosa. Był on pierwszym amerykańskim ambasadorem, który wziął udział w uroczystościach ku czci ofiar amerykańskiego bombardowania Hiroszimy i Nagasaki w 1945 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: