NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wasza hojność naprawdę jest niesamowita!

Wasza hojność naprawdę jest niesamowita!

10.12.2014, godz. 00:00
Wasza hojność naprawdę jest niesamowita!
foto:

Po raz kolejny Polonia pokazuje, że nie jest obojętna. Akcja Fundacji Uśmiech dziecka i Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, której od samego początku patronuje „Super Express”, rozkręca się na dobre. Na konta trzech hospicjów w Polsce zostało przelanych ponad 45 tysięcy dolarów.

– Jesteśmy naprawdę zachwyceni tym, że amerykańska Polonia tak żywo reaguje na potrzeby pokrzywdzonych przez los – mówi nam Artur Dołęga, prezes Fundacji Uśmiech Dziecka. – Cieszymy się, że w tak krótkim czasie udało się zebrać tak pokaźną kwotę. Pamiętajmy, że wpłacając nawet pięć dolarów jesteśmy w stanie choć na chwilę przywrócić uśmiech na twarzach nieuleczalnie chorych dzieci – dodaje.

W tej akcji nie liczy się przekazana kwota ale liczba darczyńców, która weźmie udział w akcji.

- Mamy nadzieję że do zakończenia naszej inicjatywy nazbieramy 100 tysięcy dolarów – mówi Dołęga.

Akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka” będzie trwała jeszcze do 10 stycznia. Aby pomóc w zbiórce wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto w P-SFUK jednego z trzech hospicjów: Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku - konto nr. 1249839, Hospicjum dla Dzieci w Krakowie - konto nr. 1249848, Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie - konto nr. 1249854. Kto chciałby przekazać pomoc na inne chore i potrzebujące finansowego wsparcia dzieci może pieniądze wpłacić na konto Fundacja Uśmiechu Dziecka - konto nr. 1249836.


Do tej pory nazbierano 45,420 tysięcy dolarów

Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie 15,371

Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku 14,465

Hospicjum dla Dzieci w Krakowie 10,583

Fundacja Uśmiechu Dziecka 5,001

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: