NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wartościowa inicjatywa w Nowym Jorku. Muzeum pamiętnej tragedii bezpłatne pierwszego dnia

Wartościowa inicjatywa w Nowym Jorku. Muzeum pamiętnej tragedii bezpłatne pierwszego dnia

28.03.2014, godz. 00:00
WTC, NYC
foto:

Dzięki hojnemu gestowi jednego z fundatorów muzeum ofiar ataków na WTC w Nowym Jorku – National September 11 Memorial Museum – wejście w dniu otwarcia (21 maja) będzie za darmo...

Jedyne, co trzeba zrobić, to wejść na stronę: www. visit.911memorial.org i wybrać dogodną godzinę. Aby każdy miał szanse na bezpłatną wejściówkę, będzie można ją zarezerwować codziennie do godziny 9 rano do 7 wieczorem, aż do dnia otwarcia muzeum. Bilet zostanie do nas wysłany drogą, jaką sobie wybierzemy – mailem lub tradycyjną pocztą. W przypadku tej pierwszej opcji, można przesłany bilet pokazać przy wejściu ze swojego smartfona.

Sponsorem bezpłatnych biletów jest Condé Nast – korporacja medialna, której prezesem jest Charles H. Townsend – będąca jednym z fundatorów muzeum. Warto zapewne skorzystać z tego gestu, tym bardziej, że później za wstęp do 9/11 Memorial trzeba będzie zapłacić 24 dolary. Jedynie rodziny osób, które zginęły w zamachach oraz ci, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej, będą mieli wstęp bezpłatny... Zresztą ta grupa (dodatkowo z osobami, które oczyszczały teren Ground Zero i mieszkańcami Dolnego Manhattanu) - będzie miała okazję wejść do muzeum wcześniej. Jak pisaliśmy już na naszych łamach, dla nich National September 11 Memorial Museum będzie otwarte 24 godziny na dobę od 15 do 20 maja.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: