NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Warto pomóc misjonarzom i ich podopiecznym

Warto pomóc misjonarzom i ich podopiecznym

11.05.2014, godz. 18:36
Misjonarze Ubogich (Missionaries of the Poor)
foto:

Przyłączmy się i pomóżmy misjonarzom nieść wsparcie innym... O tym, jak wyglądają kulisy pracy misjonarza i na jaki cel zbierane są pieniądze, opowiada jedna z wolontariuszek Marta Robak z Chicago.

– Misjonarze Ubogich (Missionaries of the Poor) to zgromadzenie założone przez ojca Richarda HoLung w 1981 roku, którego główną misją jest pomoc najbiedniejszym z biednych. Misjonarze wykonują pracę podobną do wypełnianej przez siostry od Matki Teresy z Kalkuty. Zgromadzenie to liczy już ponad 600 zakonników, którzy mieszkają i pracują w bardzo trudnych warunkach, poświęcając swoje życie w dobrowolnej posłudze biednym; prowadząc stałe schroniska dla bezdomnych, kuchnie rozdające posiłki, pomoc medyczną, katechizację i edukację dla ubogich dzieci. Troszczą się oni obecnie o ponad 30 tys. osób w różnych częściach świata. Zgromadzenie utrzymuje się jedynie z darów i wolnych datków ludzi dobrej woli – opowiada Marta Robak.


W roku 2008 przy parafii św. Ferdynanda powstała grupa wolontariuszy wspierająca pracę misjonarzy. – Przez okres 7 ostatnich lat grupa wysłała kilka kontenerów z żywnością i lekami misjom na Jamajce i w Kenii. Dzięki funduszom zebranym przez grupę udało się nam zakupić generatory prądu, łóżka, materace , panele słoneczne, wyposażenie kuchni do wielu domów misyjnych – dodaje Marta Robak.


Za jedyne $20 bracia zakonni mogą zakupić wymagany mundurek dla dziecka, za $10 buty i plecak. Roczna opłata za szkołę to $30, książki i przybory szkolne to $20, wyżywienie jednego dziecka $60 (3 posiłki dziennie) – wylicza Marta Robak... Wesprzeć misjonarzy można, wysyłając donację na adres Missionaries of the Poor P.O. BOX 34095 Chicago IL, 60634 z dopiskiem Kenya project. – Każda darowiznę można odpisać od podatku. Nasza grupa bardzo serdecznie wita nowe osoby chętne do współpracy i wyjazdów na różne misje – dodaje wolontariuszka.


* Więcej informacji udzielają: Marta: 847-312-6144, Ula: 773 987-4419 i Magda 773-799-6042 (www.missionariesofthepoor.org)
Katarzyna Adamska foto arch.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: