NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Warsztaty w Centrum Polsko-Słowiańskim Ponad 5 milionów dol. do rozdania

Warsztaty w Centrum Polsko-Słowiańskim Ponad 5 milionów dol. do rozdania

17.06.2015, godz. 00:00
Centrum Polsko-Słowiańskie
foto:

W Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie odbyły się warsztaty zorganizowane przez Fundusz Ochrony Środowiska dzielnicy Greenpoint. Dyskutowano nad projektami i pomysłami mającymi poprawić środowisko naturalne polskiej dzielnicy. Do pozyskania jest ciągle kwota 5,250,000 dol.!

- Do zgłaszania kolejnych pomysłów gorąco zachęcam wszystkie zainteresowane firmy i instytucje – mówi „Super Expressowi” Filip Stabrowski z North Brooklyn Development Corporation, organizacji która wraz z National Fish and Wildlife Foundation partneruje Funduszowi.
To już ostatnia transza pieniędzy do rozdysponowania. Chętni mogą zgłaszać swoje propozycje do 6 sierpnia.
Wnioski mogą składać organizacje z rejonu obowiązywania kodu pocztowego 11 222 i posiadające status non-profit, ale mogą z nimi współpracować firmy prywatne i komercyjne. Do tej pory na granty Fundusz wydał blisko 12 milionów dolarów. Szacuje się jednak, że łącznie z różnymi innymi funduszami końcowa suma ekologicznych inwestycji w polskiej dzielnicy może sięgnąć imponującej kwoty 50 mln dol.
Kompletne informacje na temat składania wniosków i pozyskiwania grantów można znaleźć na stronie internetowej Funduszu www.gcefund.org.
Pieniądze Funduszu Ochrony Środowiska Dzielnicy Greenpoint pochodzą z odszkodowania, jakie korporacja ExxonMobil wypłaciła w ramach ugody sądowej zawartej w 2011 roku w związku z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego polskiej dzielnicy przez wyciek ropy pod koniec lat 70.
Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: