NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Warsztaty na Greenpoincie z atrakcyjnym programem! Ale jazz! Opowie o nim Dorota...

Warsztaty na Greenpoincie z atrakcyjnym programem! Ale jazz! Opowie o nim Dorota...

03.05.2014, godz. 20:24
Greenpoint
foto:

Już w ubiegłym tygodniu na naszych łamach Marta Pawlaczek obiecywała, że Greenpoint w maju zmieni się nie do poznania... To dzięki grupie młodych, ambitnych Polaków, którzy całkowicie za darmo będą prowadzić różnego rodzaju warsztaty kulturalne. Pierwsze spotkanie już 4 maja w Brooklyn Public Library, a będzie to dyskusja na temat: „Greenpoint dawniej i dziś”. Marta rok temu przeprowadziła się do NYC, a wcześniej pracowała w fundacji Culture Shock w Warszawie, inicjując wiele wydarzeń artystycznych.

Dziś przedstawiamy dwie kolejne osoby, które poprowadzą warsztaty...
„Historia polskiego jazzu – z muzyką i o muzyce” będzie tematem zajęć z Dorota Piotrowską (na zdjęciu), perkusistką i kompozytorką, która studiowała m.in. w Conservatorium van Amsterdam. Występowała w Carnegie Hall z Bobem Chilcottem, a także wieloma innymi sławami jazzu. Warsztaty - 9 maja o godzinie 16 w bibliotece przy 107 Norman Ave.


„Greenpoint w obiektywie” to z kolei kurs fotograficzny, który poprowadzi Błażej Sendzielski, fotograf, fotoreporter. Przez ostatnie lata pracował m.in. dla agencji fotograficznych. Współpracuje z firmami i organizacjami pozarządowymi. Zajmuje się też fotografią ślubną i kulinarną. Warsztaty dla rozpoczynających przygodę z tą sztuką lub chcących doskonalić swe umiejętności i odkrywać Greenpoint poprzez obiektyw aparatu, odbędą się 6 maja (godz. 16), także w bibliotece przy 107 Norman Ave.


Szczegóły dotyczące projektu „Greenpoint przemiany” - na stronie www.cultureshock.pl/greenpoint

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: