NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Walka o prawa imigrantów. Duchowni też chcą reformy

Walka o prawa imigrantów. Duchowni też chcą reformy

28.02.2014, godz. 03:00
usa
foto:

Może nawoływanie z ambony przemówi do rozsądku członkom Izby Reprezentantów i uduchowi ich do pracy nad reformą imigracyjną... Kilkudziesięciu przedstawicieli Kościoła, zrzeszonych w U.S. Conference of Catholic Bishops, zaapelowało do polityków w Waszyngtonie, by jak najszybciej przyjęli ustawę, która pozwoli milionom nieudokumentowanych imigrantów wyjść z cienia i zacząć żyć bez strachu.

„Brak działania i odkładanie w czasie przyjęcia kompleksowej reformy imigracyjnej będzie miało tragiczne skutki, tak moralne jak i polityczne oraz ekonomiczne. Czas już zakończyć te spory i zasiąść do prawdziwych negocjacji. Nasz system po prostu nie działa, a nie robiąc w tej sprawie nic, godzimy się na to. Trzeba to zmienić! Apelujemy o to do waszych sumień” – list takiej treści został przesłany do republikańskich kongresmanów.

Ale to nie jedyne działanie na rzecz reformy ze strony duchownych. Bo już w ten weekend będą podczas nabożeństw wzywać wiernych, aby dzwonili lub pisali do biur swoich przedstawicieli w Kongresie – właśnie w sprawie reformy imigracyjnej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: