NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Walka o dostęp do plaż w New Jersey

Walka o dostęp do plaż w New Jersey

02.05.2016, godz. 00:00
zamknięte plaże
zamknięte plaże foto:

To problem powracający w New Jersey niemalże co roku przed początkiem wakacyjnego sezonu. Bo tam plaże są, mimo że publiczne, płatne.

A to od lat bardzo ciąży mieszkańcom. O ile nie mają problemu z płaceniem lub restrykcjami co do plaż prywatnych, to publiczne – jak mówią – powinny być dostępne dla każdego rezydenta New Jersey za darmo.
Ich zdaniem jedynymi osobami, zobowiązanymi do płacenia za wejście na publiczną plażę, powinni być „cudzoziemcy” - czyli osoby nie będące rezydentami New Jersey i nie płacące w tym stanie podatków.
W związku z licznymi apelami mieszkańców Jersey Shore w stanowym kongresie powołano specjalną komisję doradczą, która dba o to, by ułatwić dostęp do plaż – tak entuzjastom kąpieli wodnych i słonecznych, jak i rybakom.
Co prawda kwestia płatności w dalszym ciągu jest nierozwiązana, ale eksperci szukają innych sposobów, by ułatwić rezydentom wejście na plaże i korzystanie z nich. Na przykład poprzez zapewnienie parkingów w jak najbliższym położeniu, aby można było sobie dojść pieszo oraz ułatwienie dostępu do wody rybakom w godzinach kiedy oficjalnie plaże są zamknięte.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: