NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wałęsa straci ulicę w San Francisco?

Wałęsa straci ulicę w San Francisco?

19.03.2013, godz. 04:00
Lech Wałęsa ZAATAKOWAŁ gejów
Pewnie nawet nie przypuszczał, że wywoła takie poruszenie. I to nie tylko wśród gejów. Ryszard Nowak (60 l.), szef Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, walczący ostatnio z Dodą (29 l.), zapowiada doniesienie do prokuratury za "publiczne propagowanie nienawiści do mniejszości seksualnej". foto:

Nie milkną echa kontrowersyjnych słów Lecha Wałęsy na temat gejów w polskim Sejmie. Sugerował, że powinni oni siedzieć w ostatnim rzędzie, jeżeli nie za murem... Oburzyły one m.in. władze San Francisco, i to tak bardzo, że chcą zabrać Wałęsie ulicę jego imienia w centrum miasta.

Jak podaje "San Francisco Weekly" symboliczną karę polskiemu nobliście chce wymierzyć członkini władz miasta San Francisco Jane Kim. Pracownicy jej biura zapowiedzieli, że złoży ona stosowny wniosek o zmianę nazwy ulicy we wtorek. Wstępnie swoje poparcie zapowiedział już jej kolega z władz - David Campos, otwarcie przyznający się do tego, że jest gejem. Zaznaczył przy tym, że Wałęsa był jednym z bohaterów jego młodości i ma bardzo mieszane uczucia w tej sprawie. Ulica Lecha Wałęsy w San Francisco to mała alejka w pobliżu ratusza.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: