NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Władze tłumaczą, czemu odrzuciły petycję członków

Władze tłumaczą, czemu odrzuciły petycję członków

18.03.2013, godz. 02:00
Władze tłumaczą, czemu odrzuciły petycję członków
foto:

Przedstawienie powodów odrzucenia kolejnej petycji członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w sprawie zwołania zebrania specjalnego to główny powód spotkania z władzami tej instytucji, które odbyło się w piątek w siedzibie P-SFUK.

Trzygodzinne spotkanie zwołane przez przewodniczącą rady dyrektorów P-SFUK Marzenę Wierzbowską, jak często przy takich okazjach bywa, było dość burzliwe. Już na wstępie pojawiły się wątpliwości, czy zasadne jest rejestrowanie przebiegu zebrania przez osoby z zewnątrz Unii. Obecni jednak przegłosowali taką możliwość.

Zanim przystąpiono do części właściwej zebrania, wśród samych władz Unii pojawiły się rozbieżne zdania co do samego sensu zorganizowania spotkania z członkami. Dyrektor P-SFUK, a jednocześnie przewodnicząca komitetu do spraw członkowskich Marzena Wojczulanis przekonywała między innymi, że członkowie za późno zostali poinformowani o jego zwołaniu. Przewodnicząca Marzena Wierzbowska argumentowała z kolei, że istnieje konieczność poinformowania członków o powodach odrzucenia petycji, oraz stwierdziła, że przewodnicząca komitetu powinna raczej chcieć spotkań z członkami, a nie ich unikać. Obie wypowiedzi zostały nagrodzone oklaskami zebranych na sali osób.

W dalszej części zebrania przewodnicząca zapoznała obecnych z powodami, dla których obie zeszłoroczne petycje członków zostały odrzucone. Jak wykazała, w przypadku pierwszej z nich występowały rozbieżności między wersjami językowymi polską i angielską, w których to językach wniosek został sporządzony. Z kolei w przypadku drugiej petycji jej autorzy nie podali powodów, dla których chcieli usunięcia członków rady dyrektorów P-SFUK. Jak wyjaśniła przewodnicząca, bez podania powodów zwołanie specjalnego zebrania jest niemożliwe, gdyż pozostaje to w sprzeczności ze statutem Unii.

Z argumentacją przewodniczącej nie zgodził się obecny na sali Marek Wysocki, główny autor przesłanych petycji, w swoim wystąpieniu określając działania Unii jako niesprzyjające członkom i zarzucając władzom tej instytucji brak dobrej woli.

Następnie podczas otwartego forum poruszono wiele innych kwestii dotyczących funkcjonowania Unii. Pojawił się m.in. postulat, aby ograniczyć do dwóch kadencji możliwość zasiadania w radzie dyrektorów.

Jak przekonywali obecni na sali dyrektorzy P-SFUK, cały czas pozostają otwarci na sugestie członków we wszystkich sprawach. Tłumaczyli również, że wiele decyzji zostało podjętych przez ich poprzedników i to nie oni ponoszą za nie odpowiedzialność. Ponieważ do mikrofonu ustawiła się długa kolejka osób chętnych, by zabrać głos, przewodnicząca zarządziła kolejne zebranie informacyjne, które odbędzie się w piątek, 19 kwietnia, o godz. 7 pm

w tym samym miejscu.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: