NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W ten weekend koncert Zenka Martyniuka i grupy Akcent! Znamy szczegóły trasy. Co król disco polo będzie robił w Ameryce

W ten weekend koncert Zenka Martyniuka i grupy Akcent! Znamy szczegóły trasy. Co król disco polo będzie robił w Ameryce

03.12.2014, godz. 00:00
ZENEK MARTYNIUK
foto:

To już w ten weekend! Najważniejsze polonijne wydarzenie muzyczne tej jesieni, może nawet roku! Przed publicznością w Chicago, New Jersey i Nowym Jorku wystąpi bodaj największa gwiazda disco polo – Zenek Martyniuk i jego zespół Akcent! – Bilety schodzą jak świeże bułeczki – zdradza nam organizator amerykańskiej trasy artysty!

- Zainteresowanie koncertami jest bardzo duże – mówi nam Diana Lisicka z FC Promoters, współorganizator występów. Jak dodaje, to efekt coraz większego zainteresowania disco polo wśród Polonii, które również i tu przeżywa swój wielki powrót. – Polonusi mają dostęp do Polo tv, co może być jednym z powodów zainteresowania tym gatunkiem.

Ale wróćmy do Zenka, nie bez przyczyny nazywanego królem disco polo. „Super Expressowi” udało się ustalić szczegóły tego niezwykłego tournee. Bardzo trudnego dla organizatorów, bo bardzo ciężko jest wpasować się w kalendarz tego wprost rozrywanego artysty.

Zenek Martyniuk wraz z żoną Danuta wylatują z Warszawy 3 grudnia. Limuzyna zawiezie ich z chicagowskiego lotniska O’Hare prosto do hotelu. Następnego dnia mają zaplanowane kilka wywiadów w stacjach radiowych oraz zwiedzanie Wietrznego Miasta.

Już w ten piątek - 5 grudnia - pierwszy koncert - w chicagowskim Michella Terance Dance Club (5215 W Irving Park Rd, Chicago). Imprezę rozpocznie jeden z popularnych zespołów chicagowskich Volare, po nim wystąpi Event, a następnie publiczność rozbawi Kroppa - Artur Kropiwnicki, muzyk na co dzień mieszkający i występujący w Chicago. Ale gwiazdą wieczoru będzie bez wątpienia Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Występom towarzyszyć będą tancerki z Chicago, a efektowną oprawę dopełnią świetnie przygotowana scena i wspaniałe światła. Niezapomniana zabawa przy przebojach Zenka gwarantowana!

Jak informuje organizator, podczas imprezy zbierane będą pieniądze na cel charytatywny – pomoc dla Kuby. Chłopiec urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, które powoduje progresywny zanik zdolności chodzenia. Kuba został zakwalifikowany na operacje w szpitalu w St. Louis, co pozwoli mu na normalne chodzenie po 13-tu latach zmagań.

Po koncercie w Chicago szybki powrót do hotelu, by złapać parę godzin snu, bo już 6 grudnia - w sobotę rano - wylot z Chicago do Newark na koncert, który odbędzie się w klubie Riverside Lounge (27 E 33rd St, Paterson, NJ).

Koncert w New Jersey rozpocznie znany i lubiany artysta Junior, który zagra miedzy innymi  jeden ze swoich przebojów „Słodka Mała” . Na scenie w Riverside wystąpi również Kroppa. Zaraz po nich na scenie rządzić będzie niepodzielnie grupa Akcent!

W niedzielę kolejna szybka przeprowadzka - koncert w świetnie znanym wszystkim Polakom w NYC Klubie Europa na Greenpoincie (brooklyńscy hipsterzy znają klub od jakiegos czasu z obecnej nazwy - GOOD ROOM). Adres - 98 Meserole Ave, Brooklyn. Przed Akcentem i tu zobaczymy Kroppę i Juniora!

Wolne chwile, których niestety Zenek nie będzie miał dużo, planuje wykorzystać wraz z żoną na zwiedzanie Manhattanu!

Ale nawet po tak intensywnej trasie nie ma za wiele czasu na odpoczynek. Już w poniedziałek z samego rana Akcent opuszcza metropolię i wylatuje do Miami. Jednak nie po to, żeby się byczyć… Zenek spotyka się tam z ekipą montażową, by nakręcić zdjęcia do teledysku. Będzie to zupełnie nowa piosenka – duet jaki Martyniuk nagrał z Kroppą, laureatem debiutów tegorocznego festiwalu w Ostródzie, jednej z najważniejszych imprez disco polo.

Z Miami cała ekipa przemieści się na Key West, gdzie będzie pracować nad innym projektem! Organizatorzy mają nadzieję, że podczas tych 4 dni na Florydzie artysta z Polski znajdzie chwilę na relaks, spacery z żoną po Ocean Drive czy chwile na plaży, by złapać zdrową opaleniznę.

- Zenek uwielbia łowić ryby, jak czas pozwoli może uda się zorganizować mały wypad z wędką – zdradza Diana Lisicka. W planach są również małe zakupy…

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: