NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W środę rozświetlenie choinki przed Rockefeller Center. Rozbłyśnie tysiącem światełek

W środę rozświetlenie choinki przed Rockefeller Center. Rozbłyśnie tysiącem światełek

29.11.2016, godz. 00:00
choinka, rozświetlenie choinki w Rockefeller Center
choinka, rozświetlenie choinki w Rockefeller Center foto:

Już za kilka dni w Nowym Jorku nastanie oficjalnie sezon bożonarodzeniowy. Zainauguruje go tradycyjna ceremonia zapalenia światełek na choince przed Rockefeller Center.

Imponująca choinka rozbłyśnie tysiącem światełek w środę 30 listopada. Uroczystości rozpoczną się o 7 wieczorem na Rockefeller Plaza. Poza obecnością przedstawicieli władz miasta, ceremonię uświetnią występy znanych gwiazd. Na scenie pojawią się m.in.  Neil Diamond, Sarah McLachlan, Tori Kelly, Garth Brooks i Trisha Yearwood, Dolly Parton, Tony Bennett, Josh Groban, Jordan Smith oraz słynne Radio City Rockettes. Choinka będzie cieszyć nowojorczyków i nie tylko do 7 stycznia 2017 roku.
Tegoroczne drzewko to mierzący 94 stopy świerk norweski, który wypatrzono na posiadłości Angie i Graiga Eichler w Oneonta, na północy stanu Nowy Jork. Jest drugim najwyższym w historii wszystkich jakie stanęły przed Rockefeller Center.
Świąteczne drzewko przy Rockefeller Center zostało po raz pierwszy ustawione w 1933 roku. Jednak tradycja sięga czasów Wielkiej Depresji, kiedy to robotnicy pracujący przy Rockefeller Center ustawili sześciometrową jodłę i przystroili ją żurawiną, łańcuchami z papieru i puszkami. Od tego czasu stała się jednym z symboli Nowego Jorku i największą atrakcją bożonarodzeniowego sezonu w tym mieście.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: