NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W przeddzień Memorial Day przez polską dzielnicę przebiegnie szlak hołdu dla weteranów Greenpoint: uroczysty pochód

W przeddzień Memorial Day przez polską dzielnicę przebiegnie szlak hołdu dla weteranów Greenpoint: uroczysty pochód

23.05.2014, godz. 00:00
Memorial Day
foto:

Przed nami Memorial Day Weekend. Poza tym, że wraz z nim rozpoczynamy oficjalnie sezon letni, tradycyjnie w różnych częściach Stanów odbywają się parady upamiętniające amerykańskich żołnierzy i bohaterów walczących na frontach. Jeden z takich pochodów przemaszeruje w najbliższą niedzielę przez Greenpoint. Doroczna Memorial Day Parade wzdłuż Manhattan Avenue będzie odbywać się już po raz czternasty z kolei.

– Jak co roku chcemy oddać hołd kobietom i mężczyznom, którzy służąc w amerykańskiej armii, polegli. W najbliższą niedzielę będzie z nami maszerować dwóch weteranów drugiej wojny światowej. Niestety, z roku na rok jest coraz mniej takich osób, dlatego jesteśmy dumni, że dwóch żołnierzy z tamtych czasów będzie wraz z nami – mówi Rick Kenney, który jest byłym komandorem St. Stan’s American Legion Post (greenpoinckiego oddziału American Legion).

Pierwsza parada upamiętniająca bohaterów odbyła się na Greenpoincie przed tragicznymi zamachami na wieże WTC w 2001 roku. Od tamtej pory wyrusza spod St. Stan’s Post przy Leonard Street, a następnie maszeruje przez Manhattan Avenue. Jak mówią organizatorzy, w tym roku ma w niej uczestniczyć od 500 do 1000 osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: