NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W oczekiwaniu na poranek w Amerykańskiej Częstochowie...

W oczekiwaniu na poranek w Amerykańskiej Częstochowie...

23.03.2013, godz. 06:00
Wielkiego Tygodnia
foto:

Księża z Amerykańskiej Częstochowy zapraszają wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy podczas Triduum Sacrum. – Zachęceni miłością Ducha Świętego pragniemy manifestować naszą wiarę. Wiarę w Tego, który z miłości do nas klęka przed nami, aby nas obmywać, który karmi nas swoim Ciałem i Krwią, który z miłości do nas otwiera swoje ramiona przybite do krzyża, który dla nas i w nas zmartwychwstaje... – mówi  o. Dominik Libiszewski OSPPE.

Kiedy medytujemy logo Roku Wiary, naszym oczom ukazuje się łódź unoszącą się na falach, z żaglem, który ma postać hostii. Masztem, którym jest krzyż. Obraz jest symbolem Kościoła, któremu nadaje kierunek Jezus Chrystus, ukryty w Najświętszym Sakramencie. Jest to bardzo wyraźne wskazanie na Eucharystię, która powinna stać się powszednim, a nie tylko świątecznym chlebem dla każdego z nas. Gdy nasze ciało jest głodne, czujemy to od razu. Robimy wszystko, by je nakarmić. Dusza rządzi się innymi prawami, gdy jest głodna, nie potrafimy odczuć tego naszymi zmysłami. Można ją zagłodzić na śmierć i tego nie zauważyć. Powinniśmy o nią dbać codziennie, nie tylko wtedy, gdy czujemy potrzebę. By nasza dusza nie osłabła, trzeba ją codziennie karmić pokarmem, który zostawił nam Jezus Chrystus – Eucharystią i Słowem Bożym. To także przesłanie Grobu Pańskiego z Amerykańskiej Częstochowy, którego autorem jest br. Piotr Lisiecki, OSPPE.
Niech ten czas Triduum Paschalnego stanie się dla nas, paulińskich zakonników, oraz wszystkich chrześcijan, pielgrzymów Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown szczególnym momentem wyznania naszej wiary. Niech będzie to czas, kiedy staniemy nakarmieni Słowem i Ciałem Jezusa Chrystusa, czując, że łódź Kościoła jest naszym domem, w którym wszystko jak w naszym życiu buduje się na krzyżu Jezusa Chrystusa, niech ten kierunek prowadzi nas na wszystkich falach naszego życia, prowadząc nas ku prostocie św. Franciszka, który po nawróceniu spędzał każdą chwilę swojego życia na modlitwie. A sam Jezus, ukazując się św. Franciszkowi, powiedział: „Idź i odbuduj mój Kościół, czerp siły z modlitwy i składaj wszystko w całkowitej ufności Bogu”. Św. Franciszek tak uczynił, zaczynając od siebie i swoich współbraci...
Niech ten czas oczekiwania na poranek zmartwychwstania stanie się momentem zapatrzenia w Chrystusa, przylgnięcia do Niego całym swoim grzesznym sercem, aby w Niedzielę Zmartwychwstania już na zawsze udać się w najpiękniejszą podróż Chrystusową Łodzią – wszędzie tam, gdzie nas – uczniów Chrystusowych – pośle sam Pan...
O. Dominik Libiszewski OSPPE

Amerykańska Częstochowa w czasie Wielkiego Tygodnia zaprasza do wspólnej modlitwy:
24 marca NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – Poświęcenie palm podczas każdej mszy św. BAZAR WIELKANOCNY.
28 marca WIELKI CZWARTEK – msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 7  pm pod przewodnictwem o. Mikołaja Sochy OSPPE, prowincjała paulinów w USA.
29 marca WIELKI PIĄTEK – liturgia Męki Pańskiej o godz. 3  pm pod przewodnictwem o. Jana Kolmagi OSPPE, kustosza sanktuarium w Doylestown. Droga krzyżowa o godz. 7  pm w języku polskim i angielskim.
30 marca WIELKA SOBOTA – liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 7.30 pm pod przewodnictwem o. Jerzego Maja OSPPE, przeora klasztoru w Doylestown. Tego dnia całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie. Spowiedź i poświęcanie pokarmów od 9  am do 6  pm.
31 marca WIELKANOC Procesja rezurekcyjna i msza św. o godz.  8.30 am pod przewodnictwem o. Mikołaja Sochy OSPPE, prowincjała paulinów w USA. Tego dnia msze św. w języku polskim o godz. 10  am  i 12.30 pm. Msze św. w języku angielskim o godz. 11  am, 2.30 pm i 5 pm.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: