NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W Nowym Jorku jest bezpieczniej?

W Nowym Jorku jest bezpieczniej?

05.01.2015, godz. 00:00
nypd
foto:

Na to wskazują ostatnie statystyki, które opublikowała nowojorska policja. Jak podaje „Daily News”, choć trudno w to uwierzyć śledząc ostatnie doniesienia z nowojorskich ulic, liczba przestępstw w mieście spadła o 2,4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W minionym roku NYPD odnotowała 328 morderstw. Okazuje się, że to najniższa ich liczba od 1963 r., czyli od kiedy nowojorska policja zaczęła prowadzić takie statystyki. Dla porównania w 2013 roku w metropolii doszło do 335 morderstw.

Według nowojorskich funkcjonariuszy spadła również liczba rozbojów. W minionym roku odnotowano 16.326 takich incydentów, to o 14 procent mniej niż w 2013 roku.

Z raportu podsumowującego miniony rok wynika jednak, że w 2014 roku doszło do rekordowej liczby strzelanin w mieście - 7, 2 procent z nich miało skutek śmiertelny.

Komisarz nowojorskiej policji William Bratton (67 l.) zwiększył liczbę policyjnych partoli w dzielnicach gdzie dochodziło do incydentów z użyciem broni palnej. Więcej policjantów pojawiło się na Brooklynie i Bronksie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: