NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W niedzielę rozdanie Golden Globes. Wiele z nominowanych produkcji powstało w Nowym Jorku

W niedzielę rozdanie Golden Globes. Wiele z nominowanych produkcji powstało w Nowym Jorku

09.01.2016, godz. 00:00
Golden Globes, Złote Globy, filmy, USA, Los Angeles, nagrody filmowe
Golden Globes, Złote Globy, filmy, USA, Los Angeles, nagrody filmowe foto:

Statuetkę Golden Glob otrzymuje… Nowy Jork. Chyba śmiało można tak powiedzieć, bowiem jeszcze nigdy tak wiele nominowanych produkcji filmowych i serialowych powstawało w naszej metropolii. Okazuje się, że biznes filmowy to dla Nowego Jorku złoty interes.

A nawet jeżeli nie zostały nakręcone w NYC, to grający i nominowany aktor ma powiązania z Nowym Jorkiem. Przy okazji niedzielnego rozdania Golden Globes biuro burmistrza pochwaliło się osiągnięciami w branży filmowej, która rozwija się coraz dynamiczniej. Według Mayor's Office of Media and Entertainment w zeszłym sezonie filmowym, w nowojorskich studiach i na ulicach miasta nakręcono 46 produkcji. To o 17 więcej niż rok wcześniej.
Biznes filmowy „dołożył” do kasy miejskiej blisko dziewięć miliardów dolarów, o 21 proc. więcej aniżeli w 2011 roku, i dał zatrudnienie ponad stu tysiącom osób.  73. ceremonia wręczenia Złotych Globów już po raz czwarty poprowadzi aktor i komik Ricky Gervais.

Niektóre nominowane nowojorskie produkcje
„Orange is a New Black”
„Trainwreck”
„Bridges of Spies”
„Mozart in the Jungle”
„Mr. Robot”
„The Affair”
„Flesh and Bone”
„The Big Short”


Golden Globes
Nagroda przyznawana corocznie przez Hollywood Foreign Press Association, HFPA czyli Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Nagradza się filmy i seriale, których premiera nastąpiła w roku kalendarzowym poprzedzającym rozdanie statuetek. Pierwsza ceremonia odbyła się w 1944 roku w studiach 20th Century Fox w Los Angeles. Od 1961 roku ceremonie wręczenia Złotych Globów odbywają się w Beverly Hilton Hotel. Transmisja z tegorocznej ceremonii będzie nadawana na kanale NBC od godziny 8 wieczorem.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: