NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W Michigan wszystko zamarza! Do nas też to idzie!

W Michigan wszystko zamarza! Do nas też to idzie!

22.01.2015, godz. 00:00
zima
foto:

Jeżeli ktoś teraz narzeka zimno, to lepiej nich się przygotuje na… jeszcze większe ochłodzenie. Dało się już ono we znaki mieszkańcom stanu Michigan, szczególnie w okolicach Lake Michigan. I już niebawem dotrze do nas.

Jak zapowiadają synoptycy AccuWeather, nad Nowy Jork i okolice napływa bardzo zimne  powietrze, któremu towarzyszyć będą silne wiatry. Według przewidywań jeszcze przez kilka najbliższych dni temperatury będą oscylować w granicach 38 F (3 st. C). Ale już za niecały tydzień - od środy odczujemy skutki arktycznego frontu i temperatury w metropolii spadną poniżej do 29 F (ok.- 2 st.C). Przynajmniej tyle będą pokazywać termometry. My – z uwagi na wiatr – będziemy odczuwać jakby było 19 F (- 7 st. C). To bły wartości dzienne, nocą termometry wskażą 15 F (- 9 st. C), a odczuwalna będzie wynosić 3 F (- 16 st C).

Kolejne dni przyniosą… dalsze ochłodzenie. Według zapowiedzi synoptyków, do 4 lutego będziemy widzieli na termometrach 26 F (- 3 st.C) ale odczujemy jakby było 15 F (- 9 st. C). Nocami będzie jeszcze zimniej.

To, co może nieco ocieplić te zimne przewidywania, to fakt, że większość tych mroźnych dni będzie słoneczna. Zachmurzenia i opadów śniegu możemy spodziewać się w sobotę 24 stycznia, a następnie we wtorek i piątek.

I na pocieszenie: od 5 lutego temperatury mają wzrosnąć i w piątek 6 możemy się spodziewać słońca i 45 F (7 st.C).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: