NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W Central Park strzelali do kobiety z wiatrówki, bo… „Biali są beznadziejni”

W Central Park strzelali do kobiety z wiatrówki, bo… „Biali są beznadziejni”

24.08.2014, godz. 18:06
Central Park, NYC, Manhattan, NY, Nowy Jork,
foto:

Gdy na Staten Island Afroamerykanie protestowali przeciwko brutalnemu postępowaniu policjantów, co poszukiwali sprawców kolejnej napaści na tle rasowym. Tym razem podejrzanymi i poszukiwanymi jest grupa czarnoskórych młodych ludzi, która zaatakowała w sercu Manhattanu białą kobietę.

Do napaści doszło przy W. 60th St. i West Driver. Jak podane NYPD, do 36-letniej kobiety podeszła grupka czarnoskórych młodych ludzi - dwóch mężczyzn i trzy kobiety. W pewnym momencie podeszło postrzelili ją z wiatrówki w tył głowy. Młodzieńcy wykrzykiwali po jej adresem „all white people suck” (wszyscy biali są beznadziejni).

– Złapałam się ręką za głowę i poczułam że tryska ze mnie krew. Odwróciłam się w kierunku rozwrzeszczanej grupy i zapytałam napastników dlaczego mi to robią – opowiada w Daily News Hanna, która dla swojego bezpieczeństwa nie podała nazwiska. – Oni nie zastanawiając się ani chwili zaczęli wykrzykiwać rasistowskie epitety  pod moim adresem  “F---- you, you f------ white b----,” – dodaje kobieta.

Napastnicy zostawili ociekającą krwią kobietę na pastwę losu i uciekli z miejsca zdarzenia. Jak donosi Daily News, występek, którego dopuścili się młodzi ludzie, badany jest jako przestępstwo z nienawiści.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: