NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy W 14. rocznicę 9/11 politycy wznowili kampanię na rzecz Zadroga Act. Nie zapominajcie o tych, którzy żyją…

W 14. rocznicę 9/11 politycy wznowili kampanię na rzecz Zadroga Act. Nie zapominajcie o tych, którzy żyją…

11.09.2015, godz. 19:39
WTC
foto:

Politycy postanowili wykorzystać 14. rocznicę ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku do tego, by zaapelować do Kongresu o jak najszybsze przedłużenie Zadroga Act. Jest to ustawa, która gwarantuje pomoc finansową na leczenie chorób dla ofiar zamachów z 11 września i ratowników.

Czasu jest coraz mniej bowiem ustawa wygasa w październiku. Bez jej przedłużenia tysiące osób z dnia na dzień będzie musiało zmierzyć się z kolosalnymi wydatkami związanymi z leczeniem i nie będzie miało żadnej pomocy finansowej z uwagi na utratę pracy z przyczyn zdrowotnych.
Zdaniem polityków popierających przedłużenie tej ustawy, brak działania ze strony Kongresu to tak, jakby pokazać, że zapomniało się o tych, którzy przeżyli koszmar 9/11 i którzy, nie zważając na niebezpieczeństwo, ruszyli do akcji ratunkowej. Jak wynika z danych Centers fo Disease Control, aż 4385 osób zachorowało na raka na skutek wdychania pyłów i toksyn unoszących się w powietrzu po 9/11.

tagi: NYC WTC
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: