NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Van staranował przechodniów. Pięć osób trafiło do szpitala

Van staranował przechodniów. Pięć osób trafiło do szpitala

31.07.2017, godz. 00:00
Van staranował przechodniów
foto: CBS NEW YORK

Szaleniec w kościelnych szatach sprawcą dramatycznego wypadku w Queens. 53-letni kierowca vana zjechał z drogi, staranował zaparkowaną przy ulicy osobówkę i kilkoro przechodniów. Pięć osób, w tym dwie ciężko ranne, trafiło do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 7.30 pm. Biały van z wymalowanymi na szybach religijnymi hasłami jechał na północ Brookville Boulevard. Z relacji świadków wynika, że nieopodal 143rd Avenue auto nagle uderzyło w stojącego przy ulicy hyundaia i zepchnęło go na dwóch znajdujących się w pobliżu przechodniów. Sam van wpadł na trawnik, przejechał potrąconą wcześniej przez hyundaia kobietę i wjechał do położonej kilkadziesiąt metrów dalej sadzawki. Kierowca ciężarowej toyoty, ubrany w białe liturgiczne szaty, wysiadł z auta i stojąc po pas w wodzie, miał zacząć wychwalać Jezusa. Gdy chwilę później na miejscu pojawili się policjanci, próbował wyrywać się i szarpać, nie dając zakuć się w kajdanki. Funkcjonariusze zabrali 53-latka do szpitala.

Karetki zabrały też potrąconych przez pojazdy 19-latkę i 18-latka. Dziewczyna jest w stanie krytycznym. Z lżejszymi obrażeniami do szpitali pojechało też troje pasażerów hyundaia, w którego uderzył van. W niedzielę policja nie była w stanie określić, czy i jakie zarzuty usłyszy mężczyzna.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: