NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uwaga wścieklizna na Brooklynie

Uwaga wścieklizna na Brooklynie

21.08.2014, godz. 22:46
szop
foto:

Niebezpieczeństwo wybuchu wścieklizny pojawiło się w Bensonhurst na Brooklynie. Według urzędników z miejskiego Departamentu Zdrowia, wszystko przez znalezionego martwego szopa!

Jak podaje NBC News, martwego racoona leżącego na 16th Avenue w Bensonhurst znaleźli mieszkańcy i poinformowali odpowiednie służby. Jak się okazało, szop był chory na wściekliznę.

Urzędnicy apelują do mieszkańców o baczne przyglądanie się swoim czworonożnym przyjaciołom. Szop, zanim zdechł, mógł pogryźć jakieś zwierzę, a co za tym idzie przekazać wściekliznę np. okolicznym kotom i psom.

- Chcemy aby rodziny mieszkające w okolicach Bensonhurst były czujne i chroniły swoje dzieci i zwierzęta domowe przed ugryzieniami szopów, które buszują na Brooklynie – mówi  Mark Treyger, członek Rady Miejskiej. - Mieszkańcy są zaniepokojeni doniesieniami o wściekliźnie tym bardziej, że widok szopa w przydomowych ogródkach jest codziennością. Ostatnio sąsiad pokazywał mi zdjęcia całej rodziny szopów, która na dobre zadomowiła się na jego podwórku – powiedziała Rachel Agostino.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: