NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uwaga na złodziei iPhone’ów w metrze L

Uwaga na złodziei iPhone’ów w metrze L

28.08.2014, godz. 00:00
iPhone6 według Martina Hajka
iPhone 6 według Martina Hajka foto:

Masz iPhone’a, iPada lub jakiś inny elektroniczny gadżet? Nie afiszuj się nim w pociągu metra, bo go stracisz! Złodzieje bardzo się rozbestwili. W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do zuchwałych kradzieży w metrze linii L, na odcinku podlegającym pod greenpoincki posterunek.

Policjanci z 94 Precinct przy Meserole Ave. apelują o szczególną ostrożność. Jak wynika z ich raportów, tylko w sierpniu doszło blisko 20 tego typu kradzieży. Głównie łupem złodziei padają iPhone’y oraz tablety. Jedna z ostatnich kradzieży miała miejsce kilka dni temu. 32-letnia pasażerka, która wsiadła do metra L na Union Square straciła iPhone’a 5S kiedy pociąg zatrzymał się na Graham Avenue. To właśnie na tej stacji oraz na Grand Street najcześciej dochodzi do kradzieży.

Złodziej zawsze działa tak samo. Kiedy pociąg się zatrzymuje i otwierają się drzwi, bandzior szybko wskakuje do wagonu, staje na jego krawędzi, blokując drzwi, wyrywa z rąk telefon osobie siedzącej najbliżej i ucieka. A pokrzywdzony pasażer bezradnie patrzy jak zamykają się drzwi... Stąd też apel, by w szczególności osoby siedzące najbliżej drzwi nie eksponowały swoich cennych gadżetów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: