NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uwaga na oszustów! Wyłudzają kasę „na IRS”

Uwaga na oszustów! Wyłudzają kasę „na IRS”

10.02.2016, godz. 00:00
podatki, sezon rozliczeń podatkowych, IRS
podatki, sezon rozliczeń podatkowych, IRS foto:

Nadeszła ta pora…A araz z rozpoczęciem sezonu podatkowego do akcji wkroczyli oszuści. Zamiast „na wnuczka”, spadek od tajemniczego krewnego czy też jeszcze bardziej tajemniczą inwestycję sprzed lat, teraz wyłudzają pieniądze na IRS.

Jak co roku oszuści biorą na celownik seniorów, bo to właśnie oni najczęściej dają się nabrać lub zastraszyć. Jak wynika z danych nowojorskiego biura ds. konsumentów, od października 2013 roku wpłynęło 730 tysięcy skarg od okradzionych osób! Może ich być o wiele więcej, bowiem nie każdy się zgłasza.
Choć problem jest i mówi się o nim, to oszuści dalej hulają i wyłudzają, bo tak naprawdę nie są ścigani. Wiadomo, że IRS-u w Ameryce nie lubi nikt i każdy się boi. I to wykorzystują złodzieje. Jak działają? Najczęściej na dwa sposoby: wysyłają e-mail lub dzwonią. Informują, że podczas rutynowego audytu na koncie danej osoba dopatrzono się zaległego podatku. Aby uniknąć potężnych kar albo zablokowania kont bankowych, należy jak najszybciej uregulować należność i wszystko będzie wyczyszczone…
Zdaniem nowojorskiego senatora Charlesa Schumera bezkarnośc oszustów jest karygodna i zaapelował do federalnego Departamentu Sprawiedliwości o wszczęcie dochodzenia oraz stworzenie specjalnej jednostki, która będzie ścigać oszustów i ich perfidną działalność.
Senator, biuro konsumentów oraz sami przedstawiciele Urzędu Podatkowego przypominają, że IRS nie dzwoni ani nie pisze e-maili do pojedynczych podatników, co najwyżej wysyła do nich do domu list na oficjalnym papierze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: