NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uwaga, kierowcy w Nowym Jorku! Parkowanie to... okazja dla złodzieja

Uwaga, kierowcy w Nowym Jorku! Parkowanie to... okazja dla złodzieja

29.06.2014, godz. 23:00
parkometr, muni-meter
parkometr, muni-meter foto:

Oszuści szukają coraz to nowych sposobów, by dobrać się do naszych kart kredytowych czy debetowych. Teraz – ostrzega policja – najnowszą metodą jest instalowanie miniaturowych urządzeń do kopiowania danych informacji w muni-meters, czyli w automatach, w których uiszczamy opłatę za miejsce parkingowe.

– Oszust zawsze szuka okazji i ją chwyta. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, już nie wystarcza im, że kopiują dane z kart w restauracjach, bankomatach czy maszynach do kupowania MetroCard. Teraz montują urządzenia skimmingowe w automatach parkingowych. Szczególnie dużo zgłoszeń mieliśmy od osób parkujących w okolicach Kings Highway na Brooklynie – rzecznik wydziału NYPD ds. kradzieży tożsamości. – Sprawa jest poważna, bowiem w muni-meters można płacić tylko monetami, specjalną miejską kartą parkingową (NYC Parking Card) albo kartą debetową bądź kredytową. Problem w tym, że mało kto nosi przy sobie tyle drobnych, wielu kierowców nie ma też miejskiej karty parkingowej. Więc stają się łatwą ofiarą – dodaje.
Jak się więc bronić? Według policji, najbezpieczniejsze jest używanie NYC Parking Card, którą się doładowuje samemu, w bezpieczny sposób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: