NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ustawy o ruchu drogowym podpisane w szkole na Queensie. To symbol... Za dużo śmierci na ulicach Nowego Jorku

Ustawy o ruchu drogowym podpisane w szkole na Queensie. To symbol... Za dużo śmierci na ulicach Nowego Jorku

24.06.2014, godz. 21:20
Nowy Jork, NYC,
foto:

Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, podpisał ustawy, które mają się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków. To kolejny krok w inicjatywie „Vision Zero”, zainicjowanej na początku kadencji. Podpisanie ustaw miało miejsce w P.S. 152 na Woodside (Queens). Zaledwie kilka przecznic od tej szkoły zginął 8-letni uczeń, śmiertelnie potrącony przez rozpędzony samochód jadący po Northern Boulevard.

Nowy plan zakłada m.in. przebudowanie każdego roku minimum 50 skrzyżowań. Ponadto wyznaczenie specjalnych jednostek policji, które będą ścigały kierowców przekraczających prędkość, opracowanie dla każdej dzielnicy planów dotyczących bezpieczeństwa, podniesienie kar dla taksówkarzy łamiących przepisy czy instalację w całym mieście 120 fotoradarów. Ale za najważniejszy punkt programu uznaje się – przypomnijmy –  ograniczenie prędkości w mieście z 30 mil/h do 25 mil/h oraz rozszerzenie specjalnych stref ruchu z dopuszczalną prędkością 20 mil/h. Nowe przepisy musi podpisać teraz gubernator stanu Andrew Cuomo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: