NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uśmiercili Andrzeja Dudę! Obrzydliwa prowokacja Rosjan!

Uśmiercili Andrzeja Dudę! Obrzydliwa prowokacja Rosjan!

31.05.2016, godz. 00:00
Uśmiercili nam prezydenta
foto:

Rosjanie znów zaatakowali, tym razem w sieci! Na polskich portalach internetowych pojawiły się ohydne i niesmaczne automatyczne reklamy Google informujące o śmieci prezydenta Andrzeja Dudy (44 l.). Po kliknięciu przekierowywały pod adres… strony rosyjskiej firmy ochroniarskiej.

Polska jest na celowniku Rosji, ostatnio za sprawą budowy tarczy antyrakietowej. Dodatkowo w naszym kraju niebawem odbędzie się bardzo ważne wydarzenie – lipcowy szczyt NATO w Warszawie. W tym kontekście atak cyberprzestępców jest bardzo niepokojący. „Andrzej Duda zmarł dziś. Szczegóły z miejsca zdarzenia. Polska straciła wielkiego polityka” - informowały reklamy petersburskiego centrum ochrony na polskich stronach internetowych. Rosyjscy przedsiębiorcy firmują się jako „wiarygodny partner w dziedzinie bezpieczeństwa”.

- To nie pierwszy raz kiedy rosyjscy hakerzy zaatakowali w polskiej sieci. Oczywiście trudno będzie udowodnić, że za atakiem stoi państwo rosyjskie. Cyberprzestępcy ze wschodu słyną z prowadzenia  wojen informacyjnych, a ostatnie zdarzenie z udziałem polskiego prezydenta jest jednym z jej przykładów. To szerzenie propagandy i nieprawdziwych informacji  – mówi nam dr Krzysztof Liedel (47 l.), ekspert do spraw terroryzmu międzynarodowego. Kancelaria Prezydenta stara się wyjaśniać sprawę. - Biuro Prasowe KPRP skierowało w tej sprawie pismo do Google Polska z pytaniem, czy wspomniane reklamy pojawiły się na stronach internetowych w systemie Google AdWords. A jeśli tak, to jakie działania zamierza podjąć firma, by uniknąć takich niefortunnych incydentów w przyszłości – informuje nas prezydencki rzecznik, Marek Magierowski (45 l.).

autor: Anna Kowalska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: