NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Urzędy Imigracyjne mają przyjmować pierwsze wnioski za około trzy miesiące. Immigration już szykuje się do amnestii

Urzędy Imigracyjne mają przyjmować pierwsze wnioski za około trzy miesiące. Immigration już szykuje się do amnestii

04.12.2014, godz. 04:00
U.S. Immigration and Customs Enforcements, usa, imigracja,
foto:

Urzędy Imigracyjne (USCIS) w całych Stanach już się szykują do prezydenckiej amnestii. Agenci federalni - szczególnie w dużych metropoliach takich jak nowojorska, gdzie żyją tysiące osób, które będą mogły skorzystać z ochrony dekretów Obamy – przechodzą szkolenia, by sprawnie przyjąć i nadać tok milionom podań.

Jak donoszą agencje, z uwagi na spodziewaną lawinę podań w New York City do amnestii szykują się również oddziały miejskiego Wydziału ds. Imigrantów a także organizacje imigracyjne. Szykowanych jest również wiele inicjatyw i programów informacyjnych, które mają pomóc imigrantom we właściwym przygotowaniu się do amnestii, zgromadzeniu dokumentów oraz wypełnieniu wniosków. Będą one koordynowane tak przez władze miasta jak i stanu.

Andrew Cuomo (56 l.) zapowiedział już rozszerzenie działania Biura Dla Nowych Amerykanów (Office for New Americans), które mają ponad dziesięć przedstawicielstw w metropolii. Teraz mają zostać otwarte nowe, poza tym mają otrzymać więcej pieniędzy i być dłużej otwarte. Dodatkowo zorganizowane zostaną szkolenia i treningi dla prawników, którzy będą pomagać imigrantom w wypełnianiu wniosków.

Burmistrz Bill de Blasio (53 l.) zapowiedział cykl spotkań sprawozdawczych, podczas których oceniane będą działania miejskich agencji oraz organizacji pomagających imigrantom i czy nie dochodzi do żadnych nadużyć.

Jak podaje Fox News, Urzędy Imigracyjne będą przyjmować pierwsze wnioski za około trzy miesiące. Jak oceniają eksperci, w samym Nowym Jorku w pierwszych dniach od wejścia w życie przepisów wykonawczych amnestii Obamy, wnioski może złożyć ponad 200 tysięcy osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: