NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uroczystości w Katedrze Św. Patryka. Wspólnie radujmy się z myślą o Świętym

Uroczystości w Katedrze Św. Patryka. Wspólnie radujmy się z myślą o Świętym

13.04.2014, godz. 17:48
katedra św. Patryka, kanonizacja
katedra św. Patryka, Manhattan, Jan Paweł II, kanonizacja foto:

Wyniesienie naszego Papieża – Polaka i włączenie go w poczet świętych już 27 kwietnia w Watykanie. Rodacy z metropolii nowojorskiej będą mogli dzielić i przeżywać ten szczególny dzień podczas specjalnych uroczystości w Katedrze Św. Patryka na Manhattanie, współorganizowanych przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

Z uwagi na fakt, że razem z Janem Pawłem II kanonizowany będzie także papież Jan XXIII – w organizację obchodów włączył się Konsulat Generalny Republiki Włoskiej...
– Dla nas to już IX edycja dorocznego wydarzenia upamiętniającego życie, twórczość i posługę Jana Pawła II, jednak w tym roku uroczystości będą miały podwójne znaczenie – wskazuje Stanisław Pelc z polskiego konsulatu. – Tego samego dnia, 27 kwietnia, papież Franciszek dokona kanonizacji swoich dwóch wybitnych poprzedników i z tego względu współorganizujemy koncert papieski razem z konsulatem Włoch. Stanowi to zarazem kontynuację współpracy polskiej placówki z Katedrą Św. Patryka (na zdjęciu – przyp. redakcji).
W programie uroczystości: czytanie wybranych fragmentów encyklik obu papieży przez polską jazzmankę Urszulę Dudziak, Ed’a Pawlowskiego – burmistrza Allentown i po raz pierwszy w języku włoskim przez Antonio Monde – pisarza, reżysera, dziennikarza i profesora NYU. Oprawę muzyczną zapewni występ Edyty Kulczak i Franceso Pavesi, a także organisty Eugeniusza Wawrzyniaka.


AS (na podst. inf. konsulatu)

foto arch

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: