NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uroczystości rocznicowe w New Jersey. Polonia odda hołd ofiarom z Katynia i Smoleńska

Uroczystości rocznicowe w New Jersey. Polonia odda hołd ofiarom z Katynia i Smoleńska

28.03.2014, godz. 18:35
Pomnik Katyński, NJ, Polonia, New Jersey
foto:

Jak już zapowiadaliśmy, przed Polonią wielkie uroczystości - w 74. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 4. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Przypomnijmy, że Komitet Katyński na stan New Jersey wraz ze Stowarzyszeniem Weteranów Armii Polskiej i Kongresem Polonii Amerykańskiej zapraszają na obchody rocznicowe tych tragicznych wydarzeń w historii - zarówno osoby indywidualne, organizacje, jak i wszystkie grupy weteranów. Uroczystości odbędą się przy pomniku Katyń 1940 (przy Exchange Pl. i Montgomery St., Jersey City, NJ) w niedzielę, 6 kwietnia, o godz. 14.00.

Organizatorzy zachęcają weteranów i organizacje do wystawienia sztandarów. Porządek uroczystości przewiduje: modlitwę, odśpiewanie hymnów narodowych, złożenie wieńców przy pomniku. Ponadto zaplanowano Apel Poległych oraz krótkie przemówienia okolicznościowe honorowych gości, proklamacje i występ dzieci ze szkoły im. Józefa Piłsudskiego pod dyrekcją Bogusławy Huang, jak również hymny narodowe i pieśni religijno-patriotycznie w wykonaniu Chóru ARIA z Wallington, NJ.

Na zakończenie - benedykcja i wspólne odśpiewanie pieśni „Boże, coś Polskę” oraz „God bless America”... Zamiast kwiatów i wieńców organizatorzy apelują o donacje na renowację pomnika. Komitet złoży wieniec i kwiaty w imieniu obecnych sponsorów. Więcej informacji na temat uroczystości udziela Krzysztof Nowak, tel.609 580-0232.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: