NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uroczystość w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Duma z dokonań polskiego bohatera

Uroczystość w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Duma z dokonań polskiego bohatera

03.04.2014, godz. 19:57
Uroczystość w Konsulacie Generalnym RP
foto:

W dniu, w którym Senat Stanów Zjednoczonych jednogłośnie przyjął rezolucję o uhonorowaniu dokonań Jana Karskiego (z dumą informowaliśmy o tym w środę naszych Czytelników), Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku wspólnie z Anti-Defamation League i Georgetown University Press promował książkę słynnego emisariusza polskiego podziemia. Pozycja pt. „Story of a Secret State” wznowiona została w ubiegłym roku przez Georgetown University Press.

W konsulacie na Manhattanie zebrało się ponad 200 gości: przedstawicieli Polonii, diaspory żydowskiej oraz byłych studentów i pracowników Uniwersytetu Georgetown.


– Na Jana Karskiego zawsze można było liczyć... Zawsze potrafił jednoczyć ludzi różnych wyznań, różnych narodowości i o różnych poglądach politycznych. Ilekroć oddawany jest hołd Janowi Karskiemu, ludzie spotykają się w przeświadczeniu, że zbliżają się do siebie, a różnice są zacierane – powiedziała Ewa Junczyk-Ziomecka, konsul generalna.


– Misja Jana Karskiego, która tak naprawdę trwała całe jego życie, to potwierdzenie, że życie jednej osoby może okazać się niezwykle ważne dla setek innych istnień ludzkich – powiedział Abraham Foxman, dyrektor Anti-Defamation League (Ligi Przeciwko Zniesławieniu).


foto: arch. Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku (PODPISY W NAZWACH PLIKOW)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: