NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uroczystość pod pomnikiem Władysława Jagiełły. Uczcijmy naszego króla w Central Parku

Uroczystość pod pomnikiem Władysława Jagiełły. Uczcijmy naszego króla w Central Parku

27.10.2016, godz. 00:00
Pomnik króla Jagiełło, Central Park
Pomnik króla Jagiełło, Central Park foto:

W związku z 77. rocznicą ustawienia pomnika króla Władysława Jagiełły w Central Parku, a także ukończeniem tegorocznych prac remontowych monumentu, Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku oraz organizacje polonijne zapraszają całą Polonię w najbliższą niedzielę do wzięcia udziału w specjalnej uroczystości rocznicowej.

Obchody rozpoczną się w południe, o godz. 12, kiedy to wszystkich obecnych powita konsul Katarzyna Padło. Z historią pomnika zapozna zebranych o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, proboszcz parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, a uroczystego odsłonięcia odrestaurowanego monumentu dokona senator Anna Maria Anders. W trakcie uroczystości zostaną odśpiewane hymny Polski i Litwy. W imprezie wezmą udział między innymi przedstawiciele Central Park Conservancy, organizacji zajmującej się renowacją pomnika polskiego króla. Przewidziano również program artystyczny z udziałem chóru Angelus i tancerzy.
Natomiast dzień wcześniej, w sobotę 29 października,  w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku z udziałem naukowców i historyków, odbędzie się sympozjum poświęcone pomnikowi polskiego króla przygotowane dla środowisk akademickich, naukowych i oświatowych. W programie zaplanowano cykl wykładów i prezentacji. Sympozjum odbędzie się pod patronatem senator Anny Marii Anders.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: