NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uroczystość odbędzie się w Princess Manor na Greenpoincie. Stypendia od polonijnych działaczek

Uroczystość odbędzie się w Princess Manor na Greenpoincie. Stypendia od polonijnych działaczek

13.06.2014, godz. 19:10
Maria Bielska
foto:

Stowarzyszenie Pań im. Marii Skłodowskiej-Curie, działające na rzecz kulturalnego, społecznego i ekonomicznego rozwoju środowiska, jak co roku organizuje uroczysty bankiet. Impreza odbędzie się 26 czerwca w Princess Manor na Greenpoincie...

– Nasze stowarzyszenie działa od 1996 roku – mówi prezes Maria Bielska. – Wspiera wszelkie działania dla polepszenia bytu i zachowania dobrej opinii obywatelek amerykańskich polskiego pochodzenia. Poza tym bierze czynny udział w życiu społeczeństwa przez inicjowanie edukacyjnych i dobroczynnych imprez wśród Polonii.


Związek także nadaje stypendia, których celem jest finansowe wsparcie kobiet polskiego pochodzenia na wyższych studiach. I to właśnie ceremonia rozdania stypendiów będzie najmilszym i najbardziej znaczącym momentem bankietu (na zdjęciach ubiegłoroczna edycja imprezy).
Podczas uroczystości zaprezentuje się Thomas Pustelny, Joanna Bis oraz Polish American Folk Dance Company...


Organizacja pań została założona przez Irenę Krulewską, nauczycielkę i działaczkę polonijną. Obecnie liczy ponad 100 członkiń. Głównym celem istnienia grupy jest odnowienie zainteresowania wspaniałą postacią Marii Skłodowskiej-Curie (pierwszej kobiety noblistki) wśród emigracji oraz środowiska amerykańskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: