NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uroczyste zakończenie roku w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. Kazimierza Pułaskiego na Brooklynie. Cenzurki rozdane – czas na wakacje!

Uroczyste zakończenie roku w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. Kazimierza Pułaskiego na Brooklynie. Cenzurki rozdane – czas na wakacje!

30.05.2014, godz. 20:24
 Uroczyste zakończenie roku w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. Kazimierza Pułaskiego na Brooklynie
foto:

Uczniowie kolejnej polonijnej szkoły mają już upragnione wakacje! Uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego odbyły się niedawno w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. Kazimierza Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Brooklynie.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną przez proboszcza parafii, księdza kanonika Andrzeja Kurowskiego, który czynnie bierze udział w życiu szkoły. – Tego roku już po raz piąty szkołę opuścili absolwenci liceum. Nauczycielką prowadząca zarówno absolwentów liceum jak i szkoły podstawowej była Krystyna Nowak. To ona przygotowywała licealistów do matury i egzaminu certyfikacyjnego z języka polskiego, a ósmoklasistów do bierzmowania – mówi Andrzej Popadiuk, dyrektor placówki. Podczas akademii, uczniowie wyróżniający się najlepszymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Absolwentom liceum oraz trzem najlepszym uczniom szkoły przyznano Listy Gratulacyjne Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej oraz ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową nagrody pieniężne. Podczas tej uroczystości odbyło się również pożegnanie przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego pani Katarzyny Kubiszewskiej, która przepracowała społecznie w szkole kilkanaście lat. Na zakończenie zaśpiewał szkolny zespół Chantalki prowadzony przez nauczycielki: Ewę Wiater i Elżbietę Kralik.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: