NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uroczysta akademia w Polskiej Szkole Dokształcającej w Hempstead. Letnią przygodą czas zacząć!

Uroczysta akademia w Polskiej Szkole Dokształcającej w Hempstead. Letnią przygodą czas zacząć!

30.05.2014, godz. 20:28
Uroczysta akademia w Polskiej Szkole Dokształcającej w Hempstead
foto:

Zanim uczniowie Polskiej Szkoły Dokształcającej w Hempstead zaczęli planować letnie wyjazdy, spotkali się na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego, ja które przybyli w towarzystwie rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości.

Akademia rozpoczęła się od krótkiej cześć artystycznej w wykonaniu uczniów, którzy pięknie wyrecytowali, odśpiewali i zatańczyli to, czego nauczyli się przez cały rok szkolny. Po części artystycznej nastąpił długo wyczekiwany moment rozstrzygnięcia konkursu wielkanocnych pisanek, rozdania świadectw, dyplomów oraz nagród książkowych. – W tym uroczystym dniu dzwonek zabrzmiał po raz ostatni dla dwóch uczennic szkoły: Nicole Szczukiewicz oraz Natalii Glebocki, które to ukończyły naukę na poziomie szkoły podstawowej i jesienią przystąpią do egzaminu Regent z języka polskiego – powiedziała Małgorzata Gradzki dyrektorka placówki.


Uczennica najstarszej klasy, Claudia Loba otrzymała dyplom oraz nagrodę pieniężną za stuprocentową obecność. Natomiast dyplom Prezesa Centrali PSD w Nowym Jorku otrzymał Patryk Dziura, zaś dyplom Ambasadora RP trafił do rąk Natalii Rogala. Miłym akcentem uroczystości była wizyta Małgorzaty Leniarek, manager oddziału P-SFCU w Copiaque, która wręczyła dyplomy i nagrody pieniężne wyróżnionym przez nauczycieli uczniom, a w tym roku byli to: Kamil Szwed, Natalia Rogala, oraz Patryk Dziura.


(dziękujemy za pomocy Małgorzacie Czajkowskiej)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: