NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uratowała dzieci, bo wyrzuciła je przez okno

Uratowała dzieci, bo wyrzuciła je przez okno

12.12.2013, godz. 02:00
Uratowała dzieci, bo wyrzuciła je przez okno
Yonkers: odwaga matki ocaliła bliźnięta przed śmiercią w płomieniach Yonkers: odwaga matki ocaliła bliźnięta przed śmiercią w płomieniach foto:

Gdyby nie desperacki czyn matki, trzyletnie bliźnięta spłonęłyby żywcem!

Przerażenie ogarnęło wszystkich mieszkańców domu wielorodzinnego przy Van Cortlandt Park Avenue w Yonkers, gdzie w środę nad ranem wybuchł pożar. Ogień ogarnął mieszkania w momencie, kiedy domownicy spokojnie spali.

Jeden z lokali na drugim piętrze zajmowała matka z dziećmi. Gdy tylko zobaczyła, że szalejące płomienie odcinają drogę wyjścia, długo się nie zastanawiając... wyrzuciła przez okno dwoje bliźniąt. Dzieci wpadły wprost w ręce przyjaciela rodziny, który wcześniej z ulicy widział, że dom stoi w płomieniach i rozpaczliwie wzywał pomoc. Całe szczęście, maluchy nie odniosły poważnych obrażeń.

Z tego samego okna, uciekając przed pożarem wyskoczyła również 13-letnia córka kobiety. Dziewczyna nie miała jednak tyle szczęścia, co jej młodsze rodzeństwo. Gdy upadła na ziemię, dotkliwie uderzyła się w głowę i złamała obie nogi. - Nastolatka niefortunnie upadła, ale natychmiast zajęły się nią służby ratunkowe i została przewieziona do szpitala - powiedział komendant straży pożarnej w Yonkers. - Lekarze jej stan określają jako poważny, ale stabilny. Oprócz nastolatki do szpitala trafiła para bliźniąt i matka, którzy szczęśliwie nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

Jak mogło dojść do wybuchu pożaru? Według strażaków biorących udział w akcji gaśniczej, zarzewie ognia było w korytarzu na pierwszym piętrze domu. Specjaliści sprawdzają jeszcze, co je wywołało. W budynku oprócz poszkodowanych mieszkało osiem innych osób, wśród nich kobieta w ciąży. Nikomu z pozostałych nic się nie stało, ratunek przyszedł w samą porę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: