NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uprzedzenia powodem agresji na Williamsburgu? Atak na studenta

Uprzedzenia powodem agresji na Williamsburgu? Atak na studenta

11.12.2013, godz. 19:17
Williamsburg, NYC, Nowy Jork, NYC,
foto:

Brutalna napaść na Williamsburgu. Taj Patterson (22 l.) – ciemnoskóry student New York City College of Technology – został dotkliwie pobity przez grupę mężczyzn. Jak mówi Raymond Kelly (71 l.), szef NYPD, atakujący mieli na sobie takie same kurtki, na nich identyczne logo, zaczynające się na literę „s” i wykrzykiwali antygejowskie hasła... Tak zeznali policji świadkowie zdarzenia.

– Według relacji osób, które widziały zajście, napastnicy byli ubrani w coś w rodzaju mundurów – uściślił na konferencji prasowej Kelly. Potwierdził również, że mieli plakietki z napisami, które mogą sugerować, że są członkami Williamsburg Shomrim – ortodoksyjnej, chasydzkiej organizacji patrolującej okolicę (tzw. neighborhood watch). W tej sprawie jednak szef policji odmówił komentarza. – Wciąż prowadzimy śledztwo i dla jego dobra nie będę się w tej kwestii wypowiadać – oznajmił Kelly, dodając, że jeszcze nikogo nie zatrzymano.

Jak przekazuje „Daily News”, przebywający w szpitalu Taj Patterson zeznał policji, że został zaatakowany przez dwunastu ortodoksyjnych Żydów, kiedy wracał do domu w Fort Greene. Powiedział, że rzucili się na niego i zaczęli kopać oraz bić pięściami po całym ciele. Na koniec mieli krzyknąć: „Leż na ziemi, ci...o”. Mężczyzna ma pęknięty oczodół, krwiaki na głowie, podrapania i potężne siniaki na całym ciele.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: