NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Unia znów wspiera młodą Polonię

Unia znów wspiera młodą Polonię

22.06.2013, godz. 02:00
P-SFUK
foto:

W oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Mt. Prospect w Chicago, IL, odbyła się ceremonia rozdania stypendiów. P-SFUK przyznała edukacyjne dofinansowanie młodym osobom w dystrykcie środkowo-zachodnim już po raz czwarty.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Rady Dyrektorów Unii, Bożena Kajewska-Pielarz i Iwona Podolak, które w tym roku wspólnie prowadziły Komitet Stypendialny. Zarząd P-SFUK reprezentowali prezes i dyrektor wykonawczy Bogdan Chmielewski oraz Zbigniew Rogalski, dyrektor wykonawczy ds. operacyjnych, oddziałów i komunikacji z członkami.

W tym roku wśród 280 stypendystów (166 maturzystów i 114 studentów szkół wyższych) aż 37 stypendiów P-SFUK otrzymali studenci ze stanu Illinois. Adrian Wierzchowski był jednym ze zwycięzców nie tylko stypendium P-SFUK, lecz również nagrody dodatkowej CUANY (Credit Union Association of NY). Otrzymanie dodatkowej nagrody to niesamowite osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że spośród tysięcy podań, organizacja ta przyznaje tylko kilka takich wyróżnień.

Gościem specjalnym ceremonii, był Michael Fryzel, członek zarządu Krajowej Administracji Unii Kredytowych (NCUA), który doskonale zna Unię i odwiedzał oddziały P-SFUK w Chicago, a w 2009 roku uczestniczył w nowojorskiej Paradzie Pułaskiego.

Przyszli liderzy, jak nazwał polonijną młodzież Fryzel, którzy otrzymali w tym roku stypendia P-SFUK, będą uczęszczać do wielu renomowanych szkół, m.in. Brown, Yale, Columbia, Stanford, NYU,

George Washington University, Rutgers, MIT, Harvard, Northeastern, American University, University of Chicago.

Program Stypendialny Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej organizowany był już po raz trzynasty. Inaugurując program w 2001 r.,Unia przyznała stypendia 13 studentom, na łączną sumę 20 tys. dol.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: